کد خبر: ۵۶۸
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۴۰۲ - ۲۱:۵۵
رای ۱۶ میلیونی آقای رئیسی در سال ۹۶ نشان داد که همه و خود ایشان به خوبی می‌داند اگر در سال ۱۴۰۰ نامزد انتخابات شود حتماً پیروز خواهد شد. پس ایشان ۴ سال فرصت داشت که همکاران خود را انتخاب کند. آقای رییسی باید برای هر وزارتخانه ۱۰ وزیر مطالعه‌شده و مصاحبه‌شده در اختیار می‌داشت نه اینکه تا صبح روزی که قرار بود وزرا به مجلس معرفی شوند مدام وزرای پیشنهادی تغییر کند.

سخنگوی شورای وحدت با بیان باید سلیقه‌های مختلف در انتخابات حضور داشته باشند، تاکید کرد: جریانات سیاسی مته به خشخاش نگذارند و افراد پرونده‌دار را معرفی نکنند تا ردصلاحیت شوند بلکه افراد باصلاحیت معرفی کنند تا به نتیجه برسند.

به گزارش ایلنا، منوچهر متکی در نشست سراسری اعضای شورای مرکزی احزاب عضو جبهه پیشرفت، رفاه و عدالت با بیان اینکه هدف ما در انتخابات مجلس حمایت از افرادی است که گفتمان ما را قبول داشته باشند، اظهار کرد: گفتمان ما مردم‌خواهی و مردم‌محوری است. معتقدیم باید نگاه‌ها به مردم تصحیح شود و شورای وحدت مترصد است که ادبیات جدید تعامل با مردم را تعریف کند. معتقدیم اگر با مردم صادقانه گفت‌وگو کنیم از ما خواهند پذیرفت. 

وی افزود: اگر با مردم درست سخن بگوییم حتما آنان همچون گذشته در انتخابات مشارکت بالایی خواهند داشت. معتقدیم ادبیاتی که توانسته خود را با مردم انطباق دهد بر باور مردم هم نشسته است. 

سخنگوی شورای وحدت با تاکید بر اینکه به دنبال تعامل با دولت هستیم، یادآور شد: ۱۵۰ هزار نفر به‌عنوان روسای ستادهای مردمی در شهر و روستا از شورای وحدت حکم گرفتند و برای آقای رئیسی فعالیت انتخاباتی کردند. ما در عین حال حق خود می‌دانیم اشکالات را بگوییم و اگر احساس کنیم در دولت شنوا بودن نسبت به این اشکالات کم است حتما با فریاد آن اشکالات را بیان می‌کنیم. 

وی تاکید کرد: کشورداری نیازمند مبانی اعتقادی، جهان‌بینی، جهت‌گیری، نقشه راه و افراد کاربلد است. 

متکی ادامه داد: رای ۱۶ میلیونی آقای رئیسی در سال ۹۶ نشان داد که همه و خود ایشان به خوبی می‌داند اگر در سال ۱۴۰۰ نامزد انتخابات شود حتماً پیروز خواهد شد. پس ایشان ۴ سال فرصت داشت که همکاران خود را انتخاب کند. آقای رییسی باید برای هر وزارتخانه ۱۰ وزیر مطالعه‌شده و مصاحبه‌شده در اختیار می‌داشت نه اینکه تا صبح روزی که قرار بود وزرا به مجلس معرفی شوند مدام وزرای پیشنهادی تغییر کند. 

وی با تاکید بر آسیب‌شناسی کاهش مشارکت در انتخابات‌ سال ۹۸ و ۱۴۰۰، گفت: نظام جمهوری اسلامی به مردم گره خورده است. ضروری است مشارکت حداکثری در انتخابات پیش‌رو را عملی کرد. باید انتخاباتی با مشارکت بالا و رقابتی داشته باشیم. باید سلیقه‌های مختلف حضور داشته باشند و جریانات سیاسی هم مته به خشخاش نگذارند. یعنی افراد پرونده‌دار را معرفی نکنند تا ردصلاحیت شوند افراد باصلاحیت را معرفی کنند و به نتیجه برسند.
send
ارسال به دوستان
print
نسخه چاپی
بازگشت به ابتدای صفحه
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد