دوشنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۱ - 2022 May 23
|
کد خبر: ۵۳۶
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۶
ما به خوبی می‌دانیم که ترامپ و صهیونیسم چیزی برای معامله در دست ندارد و تنها با تحریک افکار عمومی و استفاده از شیوه های تبلیغاتی سعی دارد به اهداف خود دست پیدا کند.
وزیر امور خارجه اسبق کشورمان با اشاره به عملکرد ترامپ در سال های گذشته گفت: سیاست ترامپ بحران آفرینی و درآمد زایی از ایجاد همین توهم بحران هاست.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، منوچهر متکی در حاشیه راهپیمایی بزرگ روز قدس در قزوین اظهار داشت:  امروز نقشه های آمریکا برای مردم ایران از قبل مشخص و قابل پیش بینی است چرا که در سال های گذشته عملکرد ترامپ در بازه های مختلف زمانی از سوی ایرانیان پیش بینی شده است.

وی گفت: اقتصاد مشکل دار آمریکا امروز با کمک نقشه ها و سیاست های کثیف ترامپ اداره می شود چرا که در سال های گذشته تنها روش ترامپ برای درآمد زایی بحران آفرینی بوده است.

وزیر اسبق امور خارجه ایران خاطرنشان کرد: در مسئله کره شمالی آمریکا به نحوی رفتار کرد که گویا بحرانی جدی در جهان رخ داده است و با این تکنیک توانست مقدار قابل توجهی فروش سلاح داشته باشد.

متکی اظهار داشت: اما این شیوه ترامپ برای ایران جواب نداد چرا که او بارها از تشدید تحریم ها، تحریم خرید و فروش نفت و حتی تحریک افکار عمومی با واژگانی نظیر جنگ نظامی سعی کرده است که برای ایران بحران آفرینی کند اما هر بار ایران تن به معامله نداده است.

وی گفت: ما به خوبی می‌دانیم که ترامپ و صهیونیسم چیزی برای معامله در دست ندارد و تنها با تحریک افکار عمومی و استفاده از شیوه های تبلیغاتی سعی دارد به اهداف خود دست پیدا کند.

وزیر سابق امور خارجه ایران اظهار داشت: مشاهده شکست های پیاپی آمریکا، اسرائیل و متحدانشان در سال های گذشته امید به مقاومت را در دل مردم مظلوم فلسطین، یمن ، غزه و همه آسیب دیدگان از این زیاده خواهی ها روشن کرده است.

متکی افزود: اگرچه در این سالها و جنایت های این رژیم اشغالگر روزها و سالهای سختی را برای مردم فلسطین ایجاد کرده است اما بخش قابل توجهی از مردم هنوز به مذاکره و تعامل تن نداده اند و در این شرایط سخت برای حفظ حقوق خود مبارزه می‌کنند.

وی با اشاره به خروش و جوشش مثال‌زدنی مردم ایران در حمایت از مردم فلسطین و همه مظلومان دنیا تصریح کرد: امروز مردم ایران در کنار همه آسیب دیدگان و مظلومان جنایات آمریکا و متحدانش ایستاده اند و راه موفقیت و مقاومت را به این مردم می آموزند.

وزیر سابق امور خارجه ایران با اشاره به تحریم های اقتصادی در کشور گفت: مردم ایران هم شرایط خاصی دارند و امروز از تحریم ها و مشکلات اقتصادی در دشواری به سر می‌برند اما در کنار همه این سختی‌ها هرگز از این مقاومت و تلاش برای رهایی و آزادگی دست نمی‌کشند.

متکی ادامه داد: اگر امروز آمریکا نگرانی خود از مسئله سلاح هسته‌ای در ایران مطرح می‌کند و می‌گوید قصدی برای جنگ نظامی ندارد به این معنای تلاش برای رسیدن به مذاکره و صرف 12 سال برای توافق و نهایتا عمل نکردن به آن  است.

وی در پایان از حضور مردم قزوین در کنار همه مردم ایران برای دفاع از مظلومین عالم و رساندن صدای یکپارچه اتحاد ایرانیان به جهان تقدیر و تشکر کرد.
send
ارسال به دوستان
print
نسخه چاپی
بازگشت به ابتدای صفحه
برچسب ها: ترامپ ، صهیونیسم
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد