جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - 2020 August 14
|
کد خبر: ۵۱۰
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۹
سیدمحمود چاوشی، مدیر مؤسسه مهد قرآن با بیان خدمات شایسته بیش از دو دهه خادمی قرآن وزیر خارجه سابق کشورمان در این مؤسسه، تصریح کرد: آقای متکی از سال ۱۳۷۵ تاکنون به عنوان عضو هیئت امنای مهد قرآن علی‌رغم دارا بودن مسئولیت‌های مهم اجرایی در کشور، همواره حمایت و ارادت قلبی و عملی خود را از توسعه و گسترش فعالیت‌های قرآنی دریغ نکرده‌اند.
مؤسسه کشوری مهد قرآن با صدور پیام تبریک به آقای منوچهر متکی عضو هیئت امناء این مؤسسه، دریافت عالی ترین نشان حکومتی ژاپن  از سوی امپراتوری این کشور به ایشان را به عنوان افتخاری برای نظام جمهوری اسلامی و ایران یاد کرد . 

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا)، سیدمحمود چاوشی، مدیر مؤسسه مهد قرآن با بیان خدمات شایسته بیش از دو دهه خادمی قرآن وزیر خارجه سابق کشورمان در این مؤسسه، تصریح کرد:  آقای متکی از سال ۱۳۷۵ تاکنون به عنوان عضو هیئت امنای مهد قرآن علی‌رغم دارا بودن مسئولیت‌های مهم اجرایی در کشور، همواره حمایت و ارادت قلبی و عملی خود را از توسعه و گسترش فعالیت‌های قرآنی دریغ نکرده‌اند.

وی ادامه داد: منوچهر متکی از جمله شخصیت‌های برجسته سیاسی کشور هستند که هیچگاه فعالیت سیاسی او مانع از اهمیت دادن به حوزه فرهنگ و علی‌الخصوص امور قرآنی نشد به ویژه فعالیت‌های مردمی و عام‌المنفعه‌ای که توسط مؤسسات قرآنی انجام می‌گیرد و این خود می‌تواند الگوی شایسته‌ای باشد که در نظام جمهوری اسلامی همه افراد در هر جایگاه و مقامی که باشند، حمایت از فعالیت‌های قرآنی را وظیفه خود بدانند.

چاوشی افزود: دارا بودن صفات شایسته از نظر رفتار، اخلاق، اوصاف نیک پسندیده در کلام و تلاش و کوشش در راه توسعه فرهنگ قرآنی از ویژگی‌های وی است که مصداق حدیث گهربار حضرت امام جعفر صادق(ع) است که شیعیان منسوب به ما باید زینت ما باشند.

send
ارسال به دوستان
print
نسخه چاپی
بازگشت به ابتدای صفحه
برچسب ها: مهد قرآن
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد