جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - 2020 August 14
|
کد خبر: ۴۵۵
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۳۹۲ - ۱۱:۴۹
گفت‌وگو با وزیر سابق امور خارجه توسط امیرعباس تقی‌پور، مدیرمسؤول ماهنامه مدیریت ارتباطات، 42 ساعت قبل از عزل متکی انجام و در هشتمین شماره این ماهنامه منتشر شده بود.
کتاب «دیپلماسی»؛ آخرین گفت‌وگوی منوچهر متکی در کسوت وزیر امورخارجه منتشر می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز انتشار کتاب «دیپلماسی»، آخرین گفت‌وگوی اختصاصی منوچهر متکی در کسوت وزیر امورخارجه را صادر کرده و به این ترتیب، انتشارات سیمای شرق پس از انتشار کتاب «صراحت‌نامه» اکبر هاشمی رفسنجانی، رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، که او در آن برای اولین‌بار برای کناره‌گیری از قدرت اعلام آمادگی کرده بود، حالا آخرین گفت‌وگوی منوچهر متکی قبل از برکناری‌اش توسط محمود احمدی‌نژاد، رییس‌جمهور، از رأس وزارت امور خارجه را نیز روانه بازار کتاب خواهد کرد.

رییس‌جمهور که در روز 8 شهریور 88 و به هنگام معرفی متکی برای اخذ رأی اعتماد از مجلس شورای اسلامی برای ادامه وزارتش در امور خارجه به مجلسیان گفته بود: «آقای متکی فردی متعهد، مؤمن، انقلابی و حرفه‌یی هستند و به فنون دیپلماسی تسلط کامل دارد، ایشان زحمات فراوانی را متحمل شده است که ان‌شاء‌الله با حضور مجدد ایشان، تحول در وزارت خارجه جاری خواهد شد»، در تاریخ 22 آذر 89 و به هنگام حضور متکی در سنگال برای انجام مأموریت کاری، او را برکنار کرد.

گفت‌وگو با وزیر سابق امور خارجه توسط امیرعباس تقی‌پور، مدیرمسؤول ماهنامه مدیریت ارتباطات، 42 ساعت قبل از عزل متکی انجام و در هشتمین شماره این ماهنامه منتشر شده بود.

تقی‌پور در مقدمه این کتاب آورده است: «در پایان ضمن تشکر از شما، درخواست میکنم یک ناگفته از طول حضورتان در وزارت امور خارجه بفرمایید». او (متکی) برای پاسخ به این سؤال وقت خواست و گفت: «مطمئن باشید به این موضوع فکر میکنم و تا قبل از ارسال ماهنامه برای چاپ، ناگفتهای را برای‌تان ارسال میکنم». او به وعده اش عمل کرد، اما دیگر وزیر نبود: «ناگفتههای وزرای امور خارجه تا زمانی که سرِ کار هستند، گفتنی نیست و البته بعضی از ناگفتنیها هم شاید تا سالها بعد از آن گفتنی نباشد. اما اگر زمان و مجالی برای گفتن فراهم شود، آنوقت مطرح میشود.»


چاپ اول دیپلماسی در 1000 نسخه و با قیمت 2500 تومان در قطع پالتویی منتشر خواهد شد.

انتشار گفت‌وگوهای اختصاصی ماهنامه مدیریت ارتباطات با شخصت‌های سیاسی، فرهنگی و اقتصادی در قالب کتاب یکی از برنامه‌های انتشارات سیمای شرق است که با همکاری ماهنامه انجام می‌شود.

کتاب‌های این ناشر علاوه بر کتاب‌فروشی‌ها از طریق سایت www.prshop.ir به روش پرداخت الکترونیکی و از طریق سفارش تلفنی فقط در شهر تهران با شماره‌های 88807453 و 88898326 (ساعات اداری) به علاقه‌مندان عرضه می‌شود.
send
ارسال به دوستان
print
نسخه چاپی
بازگشت به ابتدای صفحه
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد